Lukey's Robot【SS26】 [LIBERTY JAPAN]
Lukey's Robot【SS26】
[LIBERTY JAPAN]
Price: 2,500yen
Weight: 50g
Item description
Liberty Fabrics Seasonal Tana Lawn
-Lukey's Robot -
2026SS Floral Rebellion COLLECTION.
Cotton 100%
Printed in Italy
1 unit = 110cm wide x 50cm
2 units=110cm wide x 100cm
3 units=110cm wide x 150cm
・・・・For any quantities, we cut as continuous piece.
Lukey's Robot
Lukey’s Robot is a contemporary design inspired by youth culture and hip-hop. Featuring an array of playful motifs, this whimsical conversational pattern embodies the style and attitude central to this subculture. Rainbows, robots, stars, planets, and even bouncing basketballs make an appearance, creating a three-dimensional, fantastical comic strip story.
2026SS Floral Rebellion
Floral Rebellion by Liberty Fabrics for Spring Summer 2026 is an audacious celebration of individuality, self-expression, and cultural identities. Drawing inspiration from some of history’s most iconic movements and their pioneering leaders, this collection weaves together a curated selection of diverse influences.
-Lukey's Robot -
2026SS Floral Rebellion COLLECTION.
Cotton 100%
Printed in Italy
1 unit = 110cm wide x 50cm
2 units=110cm wide x 100cm
3 units=110cm wide x 150cm
・・・・For any quantities, we cut as continuous piece.
Lukey's Robot
Lukey’s Robot is a contemporary design inspired by youth culture and hip-hop. Featuring an array of playful motifs, this whimsical conversational pattern embodies the style and attitude central to this subculture. Rainbows, robots, stars, planets, and even bouncing basketballs make an appearance, creating a three-dimensional, fantastical comic strip story.
2026SS Floral Rebellion
Floral Rebellion by Liberty Fabrics for Spring Summer 2026 is an audacious celebration of individuality, self-expression, and cultural identities. Drawing inspiration from some of history’s most iconic movements and their pioneering leaders, this collection weaves together a curated selection of diverse influences.
Specifications
| Manufacturer | Liberty Fabrics |
|---|---|
| Collection | SS26: Floral Rebellion |
| Fabric Type | Tana Lawn® |
| Fabric Content | Cotton 100% |
| Made in | Italy |
| Fabric Width | 110cm (43 inches) |
| Horizontal Repeat | 77.5cm (30.5 inches) |
| Vertical Repeat | 63.5cm (25 inches) |